Renowacja starych felg

Są chwile, kiedy trzeba poprawić wygląd swojego samochodu. Można to zrobić, gdy samochód jest przygotowywany do sezonu lub specjalnego wydarzenia (np. Można to zrobić w celu zarobienia na nim pieniędzy, np. gdy jest on przygotowywany na specjalną okazję (np. ślub). Bez względu na okoliczności, podstawową kwestią w takim przygotowaniu jest wymiana felg. 

Renowacja felg

Po kilku latach użytkowania felgi tracą swoje walory estetyczne. Po kilku latach użytkowania powierzchnia felg traci swoje walory estetyczne. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy felgi są regularnie przekładane z opon zimowych na letnie i z powrotem. Jeśli felgi są w dobrym stanie i nie mają widocznych wad, można pokusić się o ich samodzielną naprawę. Choć proces ten może być czasochłonny, to efekt końcowy będzie tego wart. Możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy na nowych felgach. 

Odnawianie felg

W pierwszej kolejności musimy zdjąć wszystkie opony. Pozwoli nam to na nieograniczony dostęp do całej felgi. Ważne jest, aby obiektywnie ocenić felgę. Jeśli wymaga ona prostowania, należy oddać ją do specjalistycznego warsztatu. Nieumiejętne prostowanie może spowodować trwałe uszkodzenie. Aby felga była bezpieczna w przyszłości, należy ją dokładnie wyczyścić. Do usuwania korozji najlepiej używać specjalnych środków chemicznych, a nie szczotki ze względów estetycznych. Następnie szlifujemy i polerujemy felgi, które są gotowe do renowacji. Zaczynamy od ziarnistości 600, następnie stopniowo zwiększamy ziarnistość aż do ziarnistości 2000. Widoczne rysy, które pozostaną po szlifowaniu należy wypełnić szpachlówką. Następnie proces szlifowania należy powtórzyć. Felgę możemy wypolerować, gdy jest gładka i pozbawiona widocznych niedoskonałości. Najlepszym i najpewniejszym sposobem na wypolerowanie felgi jest użycie delikatnej pasty polerskiej. Nada jej to połysk i poler. Przygotowanej feldze aluminiowej można nadać efekt lustra, pokrywając ją trzema cienkimi warstwami lakieru. 

koło samochodu

Malowana jak nowa

Możesz pomalować swoje felgi, aby nadać im zupełnie nowy wygląd. W tym celu należy usunąć z felg całą fabryczną farbę podczas procesu szlifowania. Jest to ważny krok, który zapewni, że nowe warstwy farby nie zejdą ze starej powłoki. Na tak przygotowaną felgę nakłada się dwukrotnie podkład. Następnie jest ona szlifowana. Po wyschnięciu warstw podkładu malujemy felgę lakierem. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Podczas renowacji kół należy pamiętać i przestrzegać dwóch głównych zasad. Po pierwsze, wszelkie naprawy (nie wizualne poprawki) powinny być wykonywane przez profesjonalną firmę. Po drugie, nie należy nakładać farby na otwory na śruby lub otwór centralny. Mogłoby to spowodować zmniejszenie tarcia pomiędzy śrubami i nakrętkami, co mogłoby doprowadzić do ich poluzowania. 

Autor